Aktualności


Analitycy IAM podsumowali zebrane na nasz temat informacje w następujący sposób:
Jesteśmy dumni i staramy się sprostać tak dobrej recenzji.

Analitycy IAM Patent 1000 podsumowali opinie na temat Lecha Burego w następujący sposób:
Lech Bury’s “understanding of technology and broad industry experience translates into commercially minded advice. He has a remarkable knowledge of the field, speaks the same language as inventors, and has an excellent command of patenting procedures.”

Analitycy IAM Patent 1000 podsumowali opinie na temat Marka Burego w następujący sposób:
Upholding this illustrious reputation, Marek Bury leads the team and garners warm feedback from his peers: “I am always delighted to work with Marek. He provides us with fantastic guidance, and it is thanks to him that we have been able to tackle several complex matters.” He has a PhD in electronics and “works tirelessly to find new and innovative solutions”
Marek Bury wygłosi referat dotyczący zwrotu w praktyce Urzędu Patentowego RP w zakresie
patentowania wynalazków wspomaganych programem komputerowym. Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem:
https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/prawo-wlasnosci-intelektualnej-better-future/


Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie organizuje wirtualny panel pt. “Local to Global: The Role of IP Management in Technology Transfer”. Przewidziano dyskusję o znaczeniu nowoczesnych systemów ochrony własności intelektualnej dla inwestycji i transferu technologii oraz planowaniu ochrony swojego pomysłu i typowych błędach.
Dyskusja o znaczeniu nowoczesnych systemów ochrony własności intelektualnej dla inwestycji i transferu technologii. Jak zaplanować ochronę swojego pomysłu i czego unikać.
Gośćmi Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie będą Bruce Lehman, były Podsekretarz Handlu USA, Marek Bury, Polski i Europejski Rzecznik Patentowy, oraz Justyna Cięgotura, Ekspert Transferu Technologii i Wdrażania Innowacji. Spotkanie odbędzie się w jez. angielskim.
Rejestracja do 25 kwietnia poprzez formularz: https://bit.ly/2R6dCxS.
Urząd Patentowy RP uruchamia projekt “Własność intelektualna w Twojej firmie” adresowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w obszarze Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na udział w projekcie otrzymają między 90 a 95% dofinansowania na usługę analizy potencjału własności intelektualnej w swojej firmie.
W ramach usługi przedsiębiorca otrzymuje “szytą na miarę” ocenę potencjalnych korzyści płynących z ochrony własności intelektualnej.
W zależności od otoczenia biznesowego i potrzeb przedsiębiorcy usługa może obejmować analizę oceny możliwości skorzystania z ochrony własności intelektualnej w obszarach takich jak:
- prawa własności przemysłowej i potencjalne systemy ochrony (wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe),
- prawo autorskie,
- tajemnica przedsiębiorstwa, know-how,
- zarządzanie własnością intelektualną (w tym strategia IP oraz umowy licencyjne i umowy z pracownikami),
- informacja patentowa (korzystanie z baz danych).
Kancelaria Bury & Bury będzie świadczyć usługi w ramach projektu dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Jesteśmy przekonani, że praktyczna wiedza przekazywana w ramach usługi zostanie przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności firm tych rejonach.
O rozpoczęciu naboru wniosków przedsiębiorców do projektu będziemy informować, aktualności można też śledzić na oficjalnej stronie programu: https://uprp.gov.pl/pl/wlasnosc-intelektualna-w-twojej-firmie.
Urząd Patentowy RP wprowadził system przyspieszonej rejestracji znaków towarowych i wzorów przemysłowych tzw. tryb “Fast Track”. Z przyspieszonego trybu rejestracji znaków towarowych i wzorów można skorzystać zarówno reprezentując się samodzielnie jak i korzystając z pomocy pełnomocnika. Skorzystanie z przyspieszonej rejestracji wymaga spełnienia łącznie kilku warunków formalnych, m.in.:
- zgłoszenie należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego (PUEUP);
- płatności za zgłoszenie należy dokonać za pomocą elektronicznej usługi płatności (e-Płatności);
- korespondencja w sprawie musi być prowadzona wyłącznie elektronicznie (jest to domyślne przy zgłoszeniach elektronicznych);
- znak lub wzór powinien być przedstawiony zgodnie z wytycznymi Urzędu Patentowego RP, a załączniki przygotowane w odpowiednim formacie;
- znak towarowy musi spełniać przesłanki bezwzględne, o których mowa w art. 129[1] ustawy Prawo własności przemysłowej, tj. np. nie może to być znak opisowy dla wskazanych towarów i usług.
Jeśli w trakcie procedowania zgłoszenia okaże się, że nie jest spełniony któryś z ustawowych warunków, zgłoszenie znaku towarowego lub wzoru przemysłowego zostanie wyłączone z trybu Fast Track.
W tym kontekście arto podkreślić, że zgłaszający może zlecić rzecznikowi patentowemu zbadanie spełniania przez znak towarowy przesłanek bezwzględnych z art. 129[1] ustawy Prawo własności przemysłowej przed dokonaniem zgłoszenia, co nie tylko pozwoli zwiększyć szanse na przyspieszoną rejestrację, ale także pozwala oszacować ryzyko odmowy rejestracji.
Szczegółowa lista wymagań w celu skorzystania z trybu przyspieszonego rozpatrywania zgłoszeń znaków towarowych jest dostępna pod adresem: https://uprp.gov.pl/pl/przedmioty-ochrony/tryb-fast-track/warunki-dla-zgloszen-znakow-towarowych.
Szczegółowa lista wymagań w celu skorzystania z trybu przyspieszonego rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych jest dostępna pod adresem: https://uprp.gov.pl/pl/przedmioty-ochrony/tryb-fast-track/warunki-dla-zgloszen-wzorow-przemyslowych.