Aktualności
Zapraszamy do lektury artykułu dotyczącego danych statystycznych europejskich zgłoszeń wydzielonych, opracowanego przez jednego z naszych rzeczników i opublikowanego przez Europejski Instytut Patentowy.
Czytaj dalej: Analysis of Divisional Applications Trends in Light of Publicly Available Data

Z przyjemnością informujemy, że Bury & Bury Kancelaria Patentowa sp. z o.o. została uznana za “Highly recommended” w rankingu IAM 1000
(https://www.iam-media.com/rankings/patent-1000/profile/firm/bury-bury-european-and-polish-patent-and-trademark-attorneys) z uwagi na wyjątkowy poziom usług w sprawach patentów, w zakresie postępowania zgłoszeniowego. To prestiżowe wyróżnienie odzwierciedla nasze niezachwiane dążenie do perfekcji a także zrozumienia i realizacji potrzeb naszych klientów.
Według IAM 1000, “Bury & Bury jest kompetentna, wysoce wyspecjalizowana i doskonale rozumie potrzeby klientów”. Jeden z zadowolonych klientów wyraził opinię: “Zespół jest po prostu niesamowity. Współpracowaliśmy z wieloma firmami patentowymi, ale nigdzie nie znaleźliśmy takiego zrozumienia naszych potrzeb biznesowych i naszej technologii”.
Firma została zbudowana przez dwóch rzeczników patentowych ojca i syna. Lech Bury, który został określony w IAM 1000 jako “recommended individual”, jest chwalony jako “inteligentny, troskliwy i doskonały partner” z dużym doświadczeniem w dziedzinie badań i rozwoju oraz elektroniki. Marek Bury, który został oceniony jako “Highly recommended individual”, został doceniony za wyjątkową obsługę klienta, wiedzę techniczną i umiejętność skutecznej komunikacji z wynalazcami.
To wyróżnienie jest świadectwem ciężkiej pracy i poświęcenia całego naszego zespołu. Pozostajemy zaangażowani w zapewnianie naszym klientom najwyższego poziomu usług i wiedzy specjalistycznej w zakresie prawa patentowego.
Dziękujemy IAM 1000 za to wyróżnienie, a naszym klientom za nieustające zaufanie i wsparcie.


Z radością zapraszamy na nadchodzącą konferencję “Własność intelektualna w działalności innowacyjnego przedsiębiorcy” organizowaną przez Polską Izbę Rzeczników Patentowych. Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2024 roku w Warszawie i będzie gościć wybitnych ekspertów, w tym dr. inż. Marka Burego, polskiego i europejskiego rzecznika patentowego z Bury & Bury Kancelaria Patentowa sp. z o.o. który weźmie udział w panelu II: Własność intelektualna to przyszłość – sztuczna inteligencja i technologia kwantowa.
Dr inż. Marek Bury, ma duże doświadczenie w dziedzinie wynalazków realizowanych za pomocą komputera, które są główną specjalizacją Bury & Bury Kancelarii patentowej sp. z o.o.
Szczegóły wydarzenia:
- Data: 28 maja 2024 r.
- Miejsce: Warszawa
- Kluczowe tematy: Finansowanie innowacji, sztuczna inteligencja, e-commerce, wycena własności intelektualnej i inne.
Prelegenci:
- dr Iga Bałos – Adiunkt, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
- dr inż. Marek Bury – polski i europejski rzecznik patentowy, Bury & Bury Kancelaria Patentowa sp. z o.o.
- dr Damian Flisak – Ekspert w zakresie public affairs, własności intelektualnej i nowych technologii – Ekspert w zakresie public affairs, własności intelektualnej i nowych technologii
- Piotr Zabadała – Zastępca dyrektora, Departament Innowacji i Polityki Przemysłowej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
- moderacja: dr Krzysztof Czub – Uniwersytet Gdański, Członek Krajowej Rady Rzeczników Patentowych PIRP
Jak dołączyć:
- Zarejestruj się na stronie PIRP: Rejestracja na konferencję IP2024
- Śledź aktualizacje w mediach społecznościowych: Facebook PIRP, LinkedIn PIRP
Czekamy na Wasz udział w tym inspirującym wydarzeniu!
Więcej informacji na stronie Oficjalna strona PIRP.


Dziś, 1 czerwca 2023 r., oficjalnie wchodzi w życie porozumienie w sprawie Jednolitego Sądu Patentowego (UPC). W rezultacie UPC zaczyna działać i a patenty europejskie mogą mieć “jednolity” skutek. W kompetencjach UPC będą się mieściły sprawy związane z wszystkimi patentami europejskimi o jednolitym skutku.
Patenty europejskie, walidowane w sposób dotychczasowy, bez jednolitego skutku, mogą podlegać wnioskom o tzw. “opt-out”, a zatem mogą, ale nie muszą podlegać jurysdykcji UPC.
Należy podkreślić, że jednolity skutek ma zastosowanie tylko do tych krajów, które są członkami porozumienia UPC. W związku z tym państwa niebędące członkami UE, które są stronami Konwencji o patencie europejskim, a także państwa członkowskie UE i państwa sygnatariusze Konwencji o patencie europejskim, które jeszcze nie ratyfikowały porozumienia UPC, są wyłączone z zakresu jednolitego efektu.
Ponadto, jednolity efekt będzie stopniowo rozszerzany w miarę postępu ratyfikacji. Rozszerzenie będzie dotyczyło nowych patentów europejskich, ale nie będzie miało zastosowania z mocą wsteczną do patentów udzielonych wcześniej. W związku z tym przez kilka lat termin “jednolity” będzie miał ścisłe znaczenie tylko w kontekście właściwej daty np. “jednolity@2023-06-01”.
Od 2023-11-01 zmienia się sposób liczenia terminów w postępowaniach przed EPO – “10-day notification rule” zostanie zniesiona i terminy będą liczone od “daty pisma” tj. daty wskazanej na piśmie nie zaś daty nadania, daty umieszczenia w skrzynce elektronicznej czy – jak dotąd – w ciągu 10 dni od daty pisma. To duża zmiana i łatwo o błąd.
Nasz rzecznik patentowy dr inż. Marek Bury został wpisany na listę pełnomocników przed Jednolitym Sądem Patentowym. Do czasu uruchomienia systemu oznacza to jedynie możliwość wyłączania kompetencji Jednolitego Sądu Patentowego w zakresie spraw dotyczących już udzielonych patentów. Po 2023-06-01 zakres czynności, w których pomożemy przed Jednolitym Sądem Patentowym znacząco się rozszerzy.



Analitycy IAM podsumowali zebrane na nasz temat informacje w następujący sposób:
Jesteśmy dumni i staramy się sprostać tak dobrej recenzji.