Aktualności

Boże Narodzenie 2017
2017-12-06 Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo własności przemysłowej

Otwarto konsultacje publiczne projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo własności przemysłowej przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów. Przewidziano istotne zmiany w kwestii przebiegu procedury zgłoszeniowej, a także zakresu monopolu generowanego przez udzielony patent. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zmiany są po myśli zgłaszających/uprawnionych. Przewidziano zniesienie zakazu zmieniania zastrzeżeń patentowych w toku postępowania zgłoszeniowego, po publikacji, w sposób rozszerzający zakres ochrony i wprowadzono możliwość ścigania podmiotów oferujących elementy chronionego wynalazku z przeznaczeniem do zaopatrywania osoby trzeciej w środki odnoszące się do zasadniczego elementu tego wynalazku – tzw. „contributory infringement”.

2017-09-18 Bierzemy udział w konferencji Science for the Future Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH

Science for the future

2017-09-07 Bierzemy udział w XIII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Startupy i co dalej?”

XIII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Startupy i co dalej?” odbędzie się w Krakowie, przy ul. Rynek Główny 25 w Międzynarodowym Centrum Kultury, 7-8 września 2017 r. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Więcej szczegółów można znaleźć na stronach UPRP.

2017-06-06 Lech Bury ponownie został uwzględniony w rankingu IAM Patent 1000

IAM Patent 1000 to ranking najlepszych specjalistów w dziedzinie patentów. W edycji z 2017 r. ponownie znalazł się jeden ze wspólników w Bury & Bury: Lech Bury.

2017-02-28 Gratulujemy prezesowi

Z przyjemnością informujemy, że Marek Bury uzyskał stopień magistra prawa. Tym samym posiada komplet kwalifikacji wymaganych od europejskiego rzecznika patentowego by móc reprezentować klientów przed jednolitym sądem patentowym.

Jesteśmy partnerem programu TopMinds

Fundacja Fulbrighta oraz Stowarzyszenie Top500 Innovators wystąpiły z inicjatywą skierowanego do ambitnych studentów i doktorantów programu TopMinds, który ma im zapewnić:
– przygotowanie do podejmowania wyzwań i odnalezienia własnej ścieżki dla realizacji celów zawodowych,
– rozwijanie kompetencji interpersonalnych i budowanie postaw proaktywnych,
– wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej,
– nawiązanie relacji i rozwinięcie sieci kontaktów.

Jesteśmy dumni mogąc wesprzeć to przedsięwzięcie. Serdecznie zachęcamy do udziału w pilotażowej edycji programu. Nabór trwa do 10 lutego 2017. Więcej szczegółów można znaleźć na:

Wesołych Świąt!

Kartka_elektroniczna_PL

Bury & Bury Kancelaria Patentowa sp. z o.o. była jednym z partnerów V zlotu Top500 Innovators

V zlot Top500 Innovators odbył się w Warszawie 24-25 Listopada 2016. Po więcej szczegółów zapraszmay na stronę stowarzyszenia.

2016-11-16 Seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo”

Na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nasz rzecznik, dr inż Marek Bury wygłosił seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo” pt. „Jak chronić swój wynalazek, czyli patenty dla małych i średnich przedsiębiorstw”. Slajdy można znaleźć na stronach PARP, a na naszym kanale pierwszą i drugą część nagrania.